Женският национален отбор на България изигра поредния си голям мач на Гран При. Момичетата на Марчело Абонданца разбиха третите в световната ранглиста - Япония с 3:0 в тяхната зала. До момента японките нямаха загуба, като бяха спечелили и 6-те си мача на Гран При.

Българките обаче демонстрираха невероятен характер и спасиха мача, който мина през няколко инфарктни момента. Първите два гейма завършиха при резултат 25:23, а третия гейм финишира при 31:29 след 4 мачбола, които българските не успяха да вземат.

Тази победа донесе поредните 3 точки на България в Гран При, което доближи националките до класиране на финалите, където отиват завършилите на първите 6 места в генералното класиране. С този успех България вече има 16 точки от 5 победи и 2 загуби.

Българките трябва да изиграят още два мача до края на груповата фаза. Утре в 9:30 българско време започва двубоя срещу Чехия, а в неделя в същия час финишираме групата в мач срещу САЩ.

Мачът започна повече от добре за нашите, които поведоха с 5:1 още в първия гейм, а първата техническа пауза дойде при 8:2. Това вдъхна увереност на българките, които контролираха гейма до заключителните му точки, въпреки че японките успяха да наваксат изоставането си.

Вторият гейм бе по-оспорван. Мачът се движеше точка за точка, но при първото техническо прекъсване имахме две преднина – 8:6. Япония поведе за първи път в мача при 17:16. В крайна сметка обаче стигнахме до втора победа с 25:23.

Най-оспорвана бе третата част. В определени периоди японките имаха преднина, а в други нашите дръпнаха с по 2-3 точки. В крайна сметка се стигна до оспорвано надлъгване с точките след 24-тата. Япония имаше 2 сетбола, които бяха спасени. Българките пък спечелиха четвъртия си мач бол и в крайна сметка вдигнаха победоносно ръце.

С 15 точки най-резултатна за българския тим бе Елица Василева, 12 добави Доби Рабаджиева, а с 11 остана Емилия Николова , която играе все по-силно след завръщането си. Христина Русева направи 6 точки. Капитанът Страшимира Филипова също реализира толкова точки.