Най-добрата българска волейболистка за последното десетилетие Антонина Зетова ще дойде в Габрово в събота да подкрепи националките ни в предолимпийската квалификация в Габрово. Националният ни селекционер Драган Нешич каза, че чака Тони за мача с Румъния, който може да се окаже ключов за класирането.

Румънките взеха втора поредна чиста победа. Момичетата на Флорин Грапа се наложиха категорично над Беларус с 3:0 гейма (25:16, 25:11, 25:21) във първия мач от втория ден на надпреварата в зала "Орловец". Само за 64 минути волейболистките от северната ни съседка взеха победата и запазиха лидерското си място в подреждането.

Първият гейм започна равностойно, като Беларус поведе в резултата, но след като изравни за 6:6 Румъния взе първото техническо прекъсване с точка аванс - 8:7. Двете промени в стартовата шестица на Беларус не бяха ползотворни. Последваха дълги разигравания, но румънската защита бе на ниво, а Беларус игра неорганизирано. Второто прекъсване бе при 16:11 за избраничките на Грапа, които без проблем затвориха гейма с

25:16 точки.

Аналогичен бе развоя на втория гейм, като след 3:3 румънките

реализираха 6 поредни точки за 9:3, разтроиха играта на съперничките и взеха второто техническо прекъсване с 16:5. Селекционерът на Беларус Владимир Козлов предприе четири смени, но те не дадоха резултат. С добра игра на разпределителката си Даниела Минка, нигерийката с румънски паспорт Нека Обиамака Ониейекве, капитанката Кармен Алида Маркович и подвизаващата се в италианското първенство Кармен Маринела

Турля, тимът на Румъния поведоха с 2:0 гейма след като за 20 минутивзеха частта с 25:11.

Най-оспорван и наситен с дълги разигравания бе третата последна част, в която преднината в резултата бе за румънките - 8:7 и 16:13 на прекъсванията, те не позволиха аванса им да бъде по-малко от 3 точки до края на гейма, който взеха с 25:21 точки.

Втората среща днес е между България и Словакия от 17:30 часа.

Румъния - Беларус 3:0 гейма (25:16, 25:11, 25:21)

I съдия - Панайотис Русакис (Гърция), II съдия - Гад Ейзиковиц (Израел)