Женският национален отбор по волейбол на България загуби от Словакия с 1:3 гейма (23:25, 25:18, 21:25, 21:25) във втория си мач от олимпийската предквалификация, която се провежда в Габрово. Двубоят се игра пред 1600 зрители в зала "Орловец".

Първата част беше спечелена от словачките с 25:23, които надделяха след много добра игра на сервис и в нападение.

Във втория гейм нашите стабилизираха играта си на блокада и това доведе до победа с 25:18 и изравняване в геймовете. С добри изяви се отличиха центровете Деница Карауланова и Страшимира Филипова. Крайната нападателка Ева Янева също впечатли с представянето си.

След много добра игра в защита, гостенките водеха през целия трети гейм, който беше спечелен от тях с 25:21. В четвъртата част Словакия затвърди своето превъзходство и победи също с 25:21 и общо с 3:1 гейма в мача.

След два изиграни мача България има една победа, една загуба и геймова разлика 4:3.

В петък възпитаничките на Драган Нешич почиват. В събота нашите излизат срещу прекия конкурент Румъния.

Вчера при победата на България над Беларус с 3:0 наставника на Словакия Мирослав Чада заспа на трибуните.

България: Деница Карауланова, Ева Янева, Любка Дебърлиева, Радосвета Тенева-Миличевич, Елена Колева, Страшимира Филипова, Мария Филипова-либеро (Радостина Рангелова-Цитигой)

Словакия: Алиса Сжекельова, Петронела Биксадска, Даниела Гьонциова, Яна Хатинова, Яна Магатова, Ивана Брамборова, Симона Клескенова-либеро (Мартина Нозекова)