Бронзовият медалист от Европейското първенство по волейбол Сърбия е седмият отбор, който си осигури участие на Олимпийските игри в Пекин това лято.

Олимпийският шампион от Сидни 2000 победи в Измир (Турция) на финала на европейската олимпийска квалификация Испания с 3:2 гейма (24:26, 16:25, 25:19, 25:15, 17:15). Европейският шампион Испания водеше с 2:0 гейма, но допусна пълен обрат и загуби от западната ни съседка.

В полуфинала Испания бе победила с 3:1 Финалндия, а Сърбия се бе наложила с 3:0 над Холандия. Решителният тайбрек в днешната среща започна много добре за отбора на Сърбия, който поведе с три точки преднина още в началото на гейма. Испания обаче изравни до 6:6.

До края битката бе ожесточена и се водеше точка за точка. В крайна сметка добрата игра на блокада донесе победата за Сърбия със 17:15 точки. Досега за Олимпиадата в Пекин през август се класираха домакина Китай, Бразилия, Русия, България, Венецуела, САЩ и Сърбия.