Сърбия се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по волейбол за мъже след победа с 3:0 (25:21, 26:24, 25:21) срещу Чехия.

В италианския град Бари сърбите имаха превъзходство в атака и се възползваха по най-добрия начин от повечето грешки, допуснати от чехите.

Във втория гейм Чехия се добра до 24:24, но след това Сърбия спечели следващите две точки и направи сериозна крачка към краен успех в следата, продължила 88 минути.

Най-резултатен за победителите стана Александър Атанасиевич с 14 точки, докато съотборникът му Павле Перич добави още 13 точки.

За чешкия състав с по 9 пункта се отличиха Йозеф Полак, Марек Сотола и Ян Галабов.

В следващата фаза сърбите ще се изправят срещу победителя от двубоя между Полша и Белгия, който ще се проведе по-късно тази вечер.