Куба взе реванш от Бразилия в София заради поражението преди две години на финала на Световното първенство в Рим. №1 на планетата бе покорен от момчетата от остров на свободата с 3:0 гейма (25:19, 26:24, 25:22 ) насред българската столица в първата среща от финалите на Световната лига.

Доста зрители станаха свидетели на шоуто от селекциите на Бернардо Резенде и Самуел Блекууд, като повечето фенове бяха за кубинците, които имаха и своя агитка от сънародници. Атмосферата в Арена Армеец загатна за това, че София е световната волейболна столица до неделя не само с брандинга си вътре, но също така със статуите на FIVB Heroes, артикулите и фен-зоната.

СНИМКИ: Две години по-късно Куба взе реванш от Бразилия в София заради Рим

източник: Gong.bg

Селесао направиха доста грешки и само Леандро Висото бранеше тима си. За Куба Бел и Сепеда пък помагаха в атака, а Леон биеше силне сервиси. След равностойното начало, Леон и компания дръпнаха с 8:5, 13:8 и 16:11. имаха възможност за затворят частта на 16, но го направиха при 25:19.

Без Жиба на полето бразилците и във втората част имаха затруднения, като Куба пак дръпна с 8:4 и 14:10 след ас на Леон. Второто техническо прекъсване бе пир 16:12, а Бел директно от сервис се разписа а 21:16. Кариоките успях да намалят пасива си до 20:22, но след това Куба поведе с 2:0 гейма след като затвори частта от четвърти опит – 26:24, след като се стигна до равенство от 24:21 до 24:24.

В третата част имаше най-голяма интрига, след като Бразилия поведе – 8:5, 11:7, но кубинците изравниха за 13:13 и обърнаха (14:13) и 16:15. след игра точка за точка, на края Леон и компания успяха за вземат частта с 25:22, а с това и мача с чистото 3:0 гейма.

Така реваншът бе пълен – след 0:3 в Рим, Куба сега би с 3:0 Бразилия в София, но кариоките може би не само, че не играха според възможностите си, а и може би си избират съперник за ½-финалите.