Волейболистите на САЩ спечелиха бронзовите медали в Световната волейболна лига. Американците се класираха на трето място в надпреварата, след като победиха с 3:1 гейма (25:19, 25:21, 22:25, 25:19) домакините от Полша.

Двубоят започна равностойно, но състезателите от Северна Америка реализираха пет поредни точки и поведоха с 15:10. Поляците намалиха преднината до 14:16, след като съперникът допусна нелепи грешки. След второто техническо прекъсване отборът на САЩ категорично стигна до победа в първия гейм – 25:19.

Втората част започна с предимство за домакините, които водеха с точка на първата техническа пауза. Американците отново поеха инициативата и взеха гейма с 25:21 точки.

Полша спечели следващия гейм с 25:22, като почти през цялото време превъзхождаше САЩ, а на техническите прекъсвания поляците водеха с 8:7 и 16:13.

В четвъртата част гостите водеха с пет точки на първата пауза. Тимът на Полша не успя да намали разликата и загуби с 19:25, а волейболистите на САЩ завършиха на трета позиция в турнира и се окичиха с бронзовите медали.