САЩ победи Финландия с 3:1 гейма (25:18, 25:19, 23:25, 25:20) в откриващия мач на Световната лига. Американците се наложиха като гости над финландците в първата среща от нашата група С на престижната надпревара.

Без лидера си Лой Бол Щатите стигнаха до успеха за 103 минути пред 3380 зрители в ЛансиАуто Арена в град Еспоо. Най-резултатен за гостите бе съотборникът през миналия сезон на Боян Йорданов и Краси Гайдарски в Олимпиакос Уилям Приди с 15 точки, 13 добави Дейвид Лий. Клейтън Стенли се появяваше като резерва с завърши с 2 точки.

За Финландия 17 точки записа Упри Сивула, а 16 реализира Мико Ойванен.

Втората среща е утре, когато България започва битката за финалите в Рио де Жанейро с домакинство срещу европейския шампион Испания.

Финландия – САЩ 1:3 гейма

Финландия (тр.МауроБеруто): Мико Еско 3, Анти Силтала 11 (45% посрещане, 50% атака), Мико Ойванен 16 (44% атака), Константин Шумов 1, Упро Сивула 17 (42% атака), Юка Летонен 10, Ярмо Каареткоски – либеро (Оли-Пека Оянсиву 1, Мати Иетанен 1, Мати Ойванен 2, Симо-Пека Оли, Тони Канканпаа).

САЩ (тр.Хъг Мак Кътчън): Дейвид Лий 13, Уилям Приди 15 (68% посрещане, 44% атака), Раян Милър 11, Рили Соломон 6 (43% посрещане), Кевин Хансен 4, Габриел Гарнър 7, Ричард Ламбърн – либеро (Клейтън Стенли 2, Делано Томас).