България постигна първа победа в тазгодишното издание на Световната лига. Избраниците на Силвано Пранди взеха чист успех в първия мач при гостуването си на Южна Корея с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20).Срещата се игра пред 2800 зрители и продължи 70 минути.

Италианският специалист започна с промяна в стартовата шестица, като в игра за първи път това лято като титуляр влезе Виктор Йосифов.

Българският отбор нямаше никакви проблеми в мача. След двете загуби в първите две срещи от групата от Бразилия, сега България има актив от 4 точки и заема третото място в класирането.

Старши треньорът Силвано Пранди използва само 9 волейболисти в този мач като Николай Николов се появи в игра само за малко през първия гейм.

За българския отбор най-резултатни бяха Матей Казийски със 17 точки, по 12 добавиха Владимир Николов и Тодор Алексиев. За домакините 10 точки записа Хак-Мин Ким, а 9 - Йон-со Шин.

По-късно днес играят Холандия и Бразилия, а вторият мач в Инчеон е утре от 8 часа сутринта българско време.

Република Корея - България - 0:3 (19:25, 19:25, 20:25)

Република Корея: Сун-со Хан 0, Сун-Мин Мун 5, Хак-Мин Ким 10, Дон-джин Кан 4, Хе-джин Ко 2, Хюн-йон Ха 5, О-хюн Иео-либеро (Йон-со Шин 9, Тае-Уон Чхой 1, Джун-бум Парк 4, Юн-сук Шин 4, Кан-Джо Лий 0)

България: Христо Цветанов 4 точки, Андрей Жеков 3, Матей Казийски 17, Владимир Николов 12, Виктор Йосифов 8, Тодор Алексиев 12, Теодор Салпаров-либеро (Владислав Иванов 1, Николай Николов 0)