Женският национален отбор по волейбол приключи с поражение участието си на Световното първенство в Италия.

България отстъпи на Холандия с 1:3 гейма, след като изоставаше почти през цялото време. В отделните части - 26-24, 21-25, 23-25, 16-25.

Волейболистките ни завършват на 11-то място в крайното класиране, което ще си делят с Белгия.

Всички части от мача с Холандия бяха много оспорвани, а в първата, единствената, спечелена от България, нашите момичета наваксаха изоставане от 18-24, за да бият с 26-24.

В следващите три гейма обаче, Холандия взе преднина и не отстъпи, и въпреки битката, предложена от българките във втория и третия, всичко приключи в четвъртия, когато нямаше и особена интрига.

Двубоят бе без значение, тъй като първите шест на Мондиала отдавна бяха ясни.

България бе без една от основните си състезателки - Добриана Рабаджиева, а Елица Василева бе най-резултатна с 25 точки. Манон Флиер завърши с 24 за Холандия.

Така България завърши с четири победи от деветте си мача на Световното и остана на шесто място в групата си във втория етап.

Националният отбор по волейбол за жени се прибира утре в България. Националките ще пристигнат с полет от Мюнхен в 20.20 часа на летище София, терминал 2.