България загуби с 0:3 гейма (14:25, 17:25, 15:25) от Русия в последния си мач от Световната лига този сезон.

С доста от резервите, българският тим не успя по никакъв начин да се противопостави на Сборная, която от своя страна се присъединява към САЩ от нашата група В, на финалите на Световната лига във Флоренция.

Първата част от този последен мач нашият тим загуби с 14:25. "Сборная" поведе с 8:5 и 16:9 при двете технически паузи и след атака на Денис Бирюков поведе в геймовете.

Вторият гейм протече далеч по-равностойно, като България държеше фронта дълго време, и играта вървеше точка за точка. Едва при второто техническо прекъсване, дошло при 11:14, Русия успя да вземе малка преднина. Оттам обаче Сборная вече контролираше нещата, увеличи аванса си, и приключи частта с 25:17.

В третия период вече бе ясно, че нещата отиват към чиста победа за руснаците, и след като поведоха, гостите спокойно си затвориха двубоя с 25:15.

Девет точки за България регистрира Цветан Соколов, а Валентин Братоев се отчете с шест.

Денис Бирюков и Дмитрий Мусерски завършиха съответно с 13 и 12 за Русия.

България - Русия 0:3 (14:25, 17:25, 15:25)

България: Георги Братоев, Цветан Соколов 9 точки, Николай Пенчев 4, Валентин Братоев 6, Венцислав Трифонов 3, Красимир Георгиев 3, Мартин Божилов-либеро (Златан Йорданов, Иван Латунов 2, Венелин Кадънков 2, Симеон Александров)

Русия: Сергей Гранкин 2 точки, Николай Павлов 9, Дмитрий Илиних 9, Денис Бирюков 13, Николай Апаликов 6, Дмитри Мусерски 12, Алексей Вербов-либеро (Денис Земеченок)

зала "Арена Армеец": 5000 зрители
продължителност на двубоя: 110 минути

Нашите волейболисти приключиха със самотното 1 в графата победи, в категорично най-слабото ни представяне в Световната лига.

Българските волейболисти завършиха последни в група В, където лидер е САЩ, а Русия взе втората квота за финалите, пред Сърбия.

Логично, това представяне доведе до раздяла с Камило Плачи от поста селекционер на националния отбор, а вероятно мястото му ще бъде заето от Пламен Константинов.