Новият селекционер на националния ни отбор по волейбол Силвано Пранди ще доведе тима си Кунео в Черна гора.

Съставът на Владимир Николов преодоля безпроблемно 1/8-финалите на турнира за Купата на европейската волейболна конфедерация като срази два пъти с по 3:0 гейма сръбския Раднички Комбанк Крагуевац. Снощи Кунео би като гост с 25:20, 25:14, 25:23 пред 2300 зрители.

Така следващият съперник на Пранди по пътя към финалите на втория по сила евротурнир е македонския Будванска Ривиера. Първата среща ще бъде в Италия на 13, 14 или 15 януари, а реваншът в Будва на 20 или 21 януари 2009 година.

Другите ясни вече двойки на ¼-финалите са Олимпиакос (Гърция) – Стад Поатие (Франция), Ламия (Гърция) – Локомотив Белгород (Русия).

Тодор Алексиев, Данаил Милушев и Николай Иванов отпаднаха на 1/8-финалите, въпреки успеха над испанския Уникаха Алмерия с 3:2 гейма (25:19, 25:18, 21:25, 15:25, 15:9) снощи. Испанците продължават на ¼-финал след чистата победа в първия мач.