Полша взе шеста победа в група D на Световната волейболна лига и запази първото си място в подреждането. Домакинът на финалите на надпреварата губеше с 0:2 (20:25, 19:25) гейма при гостуването си на Китай в Ченгду, но успя да спечели следващите две части (25:20, 31:29) и да стигне до тайбрек.

Домакините поведоха с 8:4, 13:10, но Швидерски и компания успяха да изравнят и драматично да спечелят петия гейм с 16:14. Успехът на поляците е по-добрият развой за България, която тази вечер излиза срещу Аржентина във втората си среща при гостуването в Сан Хуан.

За Полша най-резултатен бе новото попълнение на италианския Тренто - Винярски, който реализира 24 точки, Гржиб добави 20, капитанът Швидерски – 16 и звездата Влазни – 14. За следващият съперник на тима ни – Китай, Янчау Фанк записа 24 точки, капитанът Шен - 22, а Джианджун Чуй - 19 точки.

Полша продължава да оглавява класирането с 6 победи от 6 мача. България е втора без загуба до момента, а Аржентина и Китай заемат съответно трето и четвърто място.

В останалите срещи от Световната волейболна лига по-рано днес Куба загуби като домакин на Сърбия с 1:3 гейма (23:25, 23:25, 32:30, 21:25), а японците поднесоха изненадата надигравайки Италия с 3:2 гейма (26:24, 25:22, 22:25, 31:33, 15:13)

При мачовете от третата седмица на престижната надпревара само три отбора регистрират само победи – Бразилия, Полша, България.