България загуби с 2:3 (18:25, 21:25, 25:18, 25:18, 13:15) от Германия като гост в Бремен в среща от Световната лига по волейбол за мъже, като в тима ни се получи поредната неприятна травма през това лято, като този път жертвата бе Вальо Братоев.

Това поражение е повторение на двубоите във Варна, когато също паднахме с 2:3 от немците в първата среща, а във втората се наложихме с 3:2.

Радостин Стойчев заложи на стартов състав Андрей Жеков, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Матей Казийски, Валентин Братоев, Цветан Соколов и Владислав Иванов (либеро), а по-късно в игра се включиха Тодор Алексиев иНиколай Пенчев.

Приятната новина бе, че по трибуните в Бремен имаше повече български знамена, отколкото немски, като родната агитка в залата наброяваше над 500 човека.

В първия гейм Германия поведе с 8:5 при първото техническо прекъсване, а при второто домакините увеличиха преднината си на 16:12. При 18:13 за Бундестима контузия получи Валентин Братоев, който стъпи на криво при приземяване на полето и бе заменен от Тодор Алексиев. Немците дръпнаха с 23:16 и затвориха гейма при 25:18.

Не бе по-различно и във втората част, когато Германия поведе с 8:4, а резултатът при втория автоматичен таймаут бе 16:13, отново за Маншафта. Тимът на Раул Лозано успя лесно да спечели и втория гейм с 25:21.

Най-резултатен в двубоя бе Цветан Соколов с 33 точки, а Матей Казийски добави 11. За Германия Йохен Шьопс се отличи с 20 точки.

В третата част отново домакините дръпнаха с 8:7, но нашите изравниха за 11:11 и след серия силни сервиси на Андрей Жеков поведохме с 14:11, което на практика бе първо излизане напред в резултата за България в срещата, ако не броим началните точки. При второто техническо резултатът бе 16:12 в наша полза. След това поведохме с 22:16 след мощни начални удари на Цветан Соколов, който направи отличен мач и стигнахме до успех в гейма с 25:18.

Нашите се разиграха и започнаха убедително четвъртата част, като дръпнахме убедително с 13:8, след което прекъсването дойде при 16:11. В крайна сметка България взе и този гейм с 25:18 и двубоят отиде в тайбрек.

Решителната пета част не започна добре за нашите и немците поведоха с 4:2, но изравнихме за 4:4 и нещата тръгнаха точка за точка, а нашите поведоха с 8:7 при смяната на полетата. Българската игра обаче се разколеба и след няколко неубедителни изяви загубихме с 13:15, а с това и двубоя с 2:3 гейма.

Въпреки днешното поражение, от което взехме една точка, а немците две, лъвовете имат преднина от две точки пред Германия в битката за второто място на Група B на Световната лига преди утрешния втори мач в Бремен, който също е от 19:00 часа.