България допусна второто си поражение в Лигата на нациите по волейбол при жените. В третата си среща от турнира в Анкара българките, водени от Лоренцо Мичели, отстъпиха с 0:3 (24:26, 15:25, 24:26) срещу Сърбия.

Италианският селекционер пусна в игра титулярен състав: Силвана Чаушева, Лора Китипова, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мирослава Паскова, Христина Вучкова и либерото Жана Тодорова.

Двубоят стартира успешно за българския тим, който поведе в резултата с 12:7 и 18:11, но допусна изравняване 22:22 и драматичен обрат до 24:26.

Във втория гейм сръбкините контролираха събитията на полето и лесно взеха аванс от 2:0 след 25:15.

Третата част отново премина равностойно, като и двата отбора имаха различни периоди, в които контролираха събитията на полето. Отново се стигна до 22:22, като българките пак демонстрираха добра игра в защита и спасиха един мачбол, но Сърбия приключи двубоя след ново 26:24 след близо час и половина игра.

Ана Биелица със 17 точки беше най-резултатна за сръбския тим, който имаше сериозно превъзходство в атака.

Гергана Димитрова и Силвана Чаушева се отличиха с по 9 точки за водения от Лоренцо Мичели отбор.

До момента българският състав е с победа и две поражения. В събота България ще се изправи срещу домакина на турнира Турция.