България претърпя поражение от Полша с 2:3 в мач от Лигата на нациите по волейбол. Двубоят беше трети и за двата отбора, като "лъвовете" имаха само една победа, а поляците все още не познаваха вкуса на поражението. България успя трудно да измъкне първия гейм, но отборът на Пламен Константинов не беше достатъчно добър във втората част. България се пребори и за третия гейм, като имаше през цялото време инициативата, но четвъртата част също беше за Полша. В последния гейм нещата бяха равностойно, но Полша имаше аванс, който уддържа и успя да спечели срещата. България утре играе срещу Япония отново в турнира Лига на нациите.

ПЪРВИ ГЕЙМ: (27:25)

Мартин Атанасов игра технично с блокадата, а България поведе с 3:2 в началото но двубоя. Димитър Димитров атакува мощно по правата от зона 2 за 4:4. Мощна така на Мартин Атанасов по блокадата - 5:5. Пайп на Алекс Николов направи резултата 6:6. Ас на Димитър Димитров и България поведе с 10:9. Страхотно посрещане на Мартин Божилов даде възможност на Димитър Димитров да атакува мощно за 11:10. Ас на Артур Шалпук и Полша поведе 12:11. Блокаут на Димитър Димитров възстанови равенството при 12:12.

Мартин Атанасов атакува технично то зона 4 по диагонала за 13:13. Мартин Атанасов акакува мощно от зона 2 за 14:14. Алекс Николов атакува технично за 15:15. мощна атака на Димитър Димитров - 16:16. Единична блокада на Артур Шалпук спря атака на Мартин Атанасов и Полша поведе 18:17. Страхотна атака в центъра на Николай Колев - 18:18. Матеуш Биениек би сервис в аут за 19:19.

Троен български блок и 20:20. Полша поведе с 22:20. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Илия Петков сгреши изпълнението на начален удар - 21:23. Алекс Николов атакува успешно за 22:23. Матеуш Биениек атакува в аут и равенство при 23:23. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша.

Единична блокада на Георги Сеганов срещу атака на Матеуш Биениек в зона 4 и 24:24. Мартин Атанасов атакува мощно от зона 4 по диагонала за 26:25. Мартин Атанасов игра изключително умно в атака срещу двоен блок и България спечели първата част с 27:25.

ВТОРИ ГЕЙМ: (19:25)

Мълниеносна реакция при мрежата на Алекс Николов и 1:0 за България в началото на втората част. Николай Колев игра съобразително на мрежата за 2:1. Георги Сеганов пусна технично в полето на Полша за 4:6. Мощна атака на Димитър Димитров по блокадата от зона 2 и равенство 6:6. Страхотен единичен блок на Алекс Грозданов срещу атака на Матеуш Биениек и 13:12 за България. Мощна атака в центъра на Алекс Грозданов - 14:15.

Великолепна комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов - 16:17. Поляците поведоха с 4 точки при 21:17. Георги Братоев и Аспарух Аспарухов замениха Димитър Димитров и Георги Сеганов. Ас на Карол Бутрин и 23:17. Контраатака на Давид Дулски и "Дружина полска" стигна до геймбол при 24:19. Полша спечели втората част с 25:19.

ТРЕТИ ГЕЙМ: (25:22)

Волейболистите на Полша поведоха с 6:4 в началото на третата част. Алекс Грозданов атакува мощно в центъра за 5:6. Ас на Мартин Атанасов и равенство при 6:6. Равенството се запази при 11:11. Мощна атака на Мартин Атанасов и 12:12. България успя да поведе с 13:12. Страхотно технично отиграване в атака на Мартин Атанасов между двойна блокада - 14:13. България дръпна с 2 точки при 15:13. страхотно спасяване в защита на Симеон Добрев даде възможност на Денис Карягин да направи 17:14. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша.

Алекс Грозданов атакува мощно в центъра за 18:14. Страхотен пайп на Мартин Атанасов - 19:16. Блокада на Димитър Димитров спря технична атака на Карол Бутрин - 20:17. Троен блок спря атака на Димитър Димитров - 20:20. Артур Шалпук би сервис в аут и България отново поведе с 21:20. Матеуш Биениек би сервис в аут и 23:21 за националите. Мощен начален удар на Аспарух Аспарухов и добавка на Мартин Атанасов и геймбол за българските волейболисти при 24:21. Давид Дулски би сервис в мрежата и България спечели третата част с 25:22.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ: (22:25)

Волейболистите на Полша поведоха с 4:1 в началото на 4-ия гейм. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Двоен блок спря атакана Денис Карягин - 1:5. Серията от начален удар на Камил Семенюк доведоха до 7:1 за Полша след атака на Давид Дулски. Аспарух Аспарухов замени Димитър Димитров. Пайп на Камил Семенюк и 8:1 за "Дружина полска". Давид Дулски атакува по блокадата за 9:1.

Аспарух Аспарухов отигра в атака за 2:9. Денис Карягин успя да вкара топката между мрежата и блокадата за 4:11. Технична атака на Мартин Атанасов и 5:11. Давид Дулски би сервис в аут - 6:12. Великолепен пайп на Денис Карягин - 7:13. Николай Пенчев замени Мартин Атанасов. Отлична атака на Илия Петков - 12:19. Николай Пенчев атакува успешно по диагонала от зона 4 - 13:20. Алекс Грозданов атакува от място за 15:21.

Аспарух Аспарухов отигра трудно топка в атака за 17:22. Динис Карягин почти нокаутира Гжегож Ломач, след което бързо се извини на полския разпределител - 18:22. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Артур Шалпук изведе поляците до геймбол при 24:19. Денис Карягин с мълниеносна атака по диагонала от зона 4 - 20:24. Два поредни аса на Денис Карягин и 22:24. Полша спечели 4-ия гейм с 25:22 след атака на Артур Шалпук.

ПЕТИ ГЕЙМ: (11:15)

Мартин Атанасов се завърна в игра в началото на тайбрека. Аспарух Аспарухов с технична атака направи 1:1. Ас на Карол Клос и 3:1 за Полша. Страхотна атака на Аспарух Аспарухов от зона 2 по диагонала - 2:3. Камил Семенюк атакува мощно и 6:3 за Полша. Категорична атака на Денис Карягин от зона 3 по диагонала - 4:6. Карол Клос атакува в центъра за 8:4 за световните вицешампиони. Александър Николов се завърна в игра и веднага реализира в атака за 5:8. Алекс Николов атакува технично за 6:9. Алекс Николов атакува по правата от зона 2 за 7:10.

Артур Шалпук атакува в аут - 8:10. Аспарух Аспарухов атакува успешно за 9:11. Ас на Давид Дулски и 13:9. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Илия Петков атакува успешно в центъра за 10:13. Асперух Аспарухов би сервис в мрежата и световните вицешампиони стигнаха до мачбол при 14:10. Давид Дулски атакува в аут - 14:11. Алекс Николов атакува в аут и Полша спечели тайбрека с 15:11 и мача с 3:2 гейма.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:1 (27:25) (19:25), (25:22), (22:25), (11:15)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Димитър Димитров, Александър Николов, Мартин Атанасов, Николай Колев, Алекс Грозданов - Мартин Божилов-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ПОЛША: Ян Фирлей, Карол Бутрин, Якуб Шимански, Артур Шалпук, Карол Урбанович, Матеуш Биениек - Камил Шимура-либеро

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.