Националният отбор по волейбол се изправя срещу Китай в последния си мач от Лига на нациите в полския град Гданск. Двубоят е днес от 15:00 часа и ще се излъчва на живо по MAX Sport 3.

В петък „лъвовете” победиха Нидерландия с 3:1 гейма и запазиха мястото си в турнира и през следващата година. Тимът на Николай Желязков изигра силен мач и стигна до обрат, след като загуби първия гейм, а преди това се намираше в серия от пет поредни поражения.

Успехът срещу „лалетата” беше едва втори за нашия тим през тази кампания, след като преди това бе победен Иран. Българите заемат 13-о място във временното класиране.

Днешният ни съперник Китай е веднага след нас. Азиатците са в серия от 4 поредни поражения.

Последният мач между България и Китай беше през 2019 година, като тогава „лъвовете” остъпиха с 0:3.