Младежкият национален отбор по волейбол на България ще играе за 13-14-о място на Световното първенство, което се провежда в Бразилия. „Трикольорите” победиха състава на Египет с категоричното 3:0 гейма във втория плейофен мач.

Момчетата на Николай Желязков ще се изправят срещу връстниците си от Тунис, който от своя страна победи Пуерто Рико с 3:2 гейма.

Българският тим категорично надигра своя съперник, като взе първата част с 25:22. Въпреки равностойните първи минути във втория и третия гейм, волейболистите ни успяха да победят съответно след 25:19 и 25: 19.

Най-резултатен за българите бе Желязков с 12 точки, а Николай Пенчев се отличи с11, колкото има и Пламен Драгиев. За Египет се отличи Омар Хасан с 12 точки.