България започна по превъзходен начин участието си в Световната лига по волейбол за 2007 година. Тимът на Мартин Стоев се наложи с 3 – 0 гейма над Аржентина след 25 : 22, 25 : 21 и 25:19.

Подмладеният български отбор не започна по най-добрия начин, но след като загуби първите няколко точки се окопити бързо и показа превъзходството си в мач, продължил точно 70 минути.

В първия гейм гостите от Аржентина се опитаха да окажат първоначален натиск, но той бързо бе неутрализиран от мощната атака на българския тим. Въпреки че „трикольорите” изоставаха при първото техническо прекъсване с 6:8, на второто вече имаха точка преднина за 16:15. Краят на първата част дойде при 25:22.

Във втория гейм събитията на терена в пълния Дворец на културата и спорта във Варна се диктуваха от България, като момчетата в зелени екипи имаха предимство и на двете технически прекъсвания и накрая стигнаха до 25:21.

Аржентина опита да се върне в мача в третия гейм, но след като успяха да стигнат първи до техническо прекъсване, „гаучосите” се предадоха. Българският състав обърна резултата до второто прекъсване до 16:14 и оттам вече победителят в срещата изглеждаше ясен. За минути нашите национали реализираха още девет точки срещу само пет на съперника и заслужено триумфираха.

Мартин Стоев разчиташе на голям състав и новите момчета в него не го разочароваха.

Боян Йорданов бе най-резултатен с 19 точки, Матей Казийски реализира 12.

Статистика

България: Цветанов 3, Жеков, Йорданов 19, Казийски 12, Николов 3, Ананиев 9, Салпаров – либеро (Гайдарски 4, Стойков 1, Александров 4, Зарев)

Аржентина: Шолтис 13, Де Секо 3, Коншина 10, Ашчемачер 5, Джачета 3, Ернандес 6, Меана – либеро (Бернаскони, Чавес 4, Бенголеа)

В другия мач от нашата група D днес Полша победи трудно Китай с 3 - 2 гейма и е водач въ временното класиране, но има и мач повече от България.

Как коментира мача Евгени Иванов - Пушката, можете да чуете от специалното му интервю след победата!