Националният отбор на България по волейбол (мъже) допусна втора загуба в група С на Световната лига. Възпитаниците на Мартин Стоев бяха надиграни от европейския шампион Испания с 1:3 гейма (в отделните части - 16:25, 25:18, 21:25, 16:25) за час и 40 минути игра.

Близо 3000 българи подкрепяха отбора в зала Виста Алегре в Мадрид, но и това не можа да помогне на националния ни отбор.

Българите започнаха колебливо и загубиха първия гейм за 23 минути игра. Испанците се възползваха от неубедителното посрещане в българския отбор и направиха силна серия, с която 23:12, като спечелиха частта с 25:16.

Мартин Стоев коригира неточностите в играта на България и във втората част нашите спечелиха без проблеми с 25:18.

Третият ключов гейм отново бе за испанците. Резултатът вървеше точка за точка до първото техническо прекъсване, след което испанците дръпнаха и спечели с 25:21.

В четвъртия гейм българският отбор не оказа съпротива и отново отбеляза едва 16 точки. Испанците демонстрираха силен начален удар, което се оказа решаващо за успеха.

Най-резултатен за България бе Боян Йорданов с 13 точки. За испанците се отличи Исраел Родригес със 17 точки.

Вторият мач между двата отбора е в Пинто в неделя от 13.30 часа (българско време).

състави:

Испания: Ибан Перес 16, Мануел Севияно 3, Мигел Анхел Фаласка 6, Луис Молто 10, Хулиан Гарсия-Торес 11, Исраел Родригес 17, Алексис Валидо-либеро (Хосе Родригес 1, Ернан Гилермо, Енрике Де Ла Фуенте 6)

България: Андрей Жеков 5, Красимир Гайдарски 9, Боян Йорданов 13, Мартин Пенев 1, Христо Цветанов 6, Тодор Алексиев 6, Теодор Салпаров-либеро (Иван Станев 1, Методи Ананиев 1, Данаил Милушев 3, Теодор Богданов 1, Костадин Стойков 3)