Българският национален отбор по волейбол за жени постигна шестата си победа в група А на Европейската лига. Момичетата на Драган Нешич се наложиха за четвърти пореден път над Гърция, този път с категоричното 3:0 гейма - 25:19, 25:12, 25:16.

Пред около 1000 зрители в зала „Орловец” в Габрово, нашите волейболистки имаха нужда само от час и осем минути, за да се поздравят с победата. Те позволиха на гъркините да отбележат едва 47 точки, което обаче е по-добро постижение за южните ни съседки от вчера, когато реализираха само 37. И в събота България смачка съперника с 3:0, като не допусна Гърция да направи дори и 15 точки в гейм.

Тепърва предстоят тежките двубои за българските момичета. В момента те делят първо място със Сърбия в група А, но на 19 и 20 юни гостуват именно на основния опонент за върха. След това волейболистките ни се отправят към Испания, където на 26 и 27 юни са последните им мачове от груповата фаза.

Дори и второто място осигурява класиране на България за финалната фаза. Първите два състава от двете групи - А и Б - играят полуфинали и финал.