Женският национален отбор на България загуби с 1:3 гейма (16:25, 19:25, 32:30, 22:25) от Белгия в последния си мач от Европейското първенство по волейбол в Белгия и Люксембург. Двубоят се игра в зала „Алверберг” в Хаселт.

Националките ни останаха на последното шесто място в група F и на единайсето в крайното класиране. Единствената си победа българките записаха в първия ден на турнира, надделявайки драматично над Испания с 3:2.

Възпитаничките на Драган Нешич се представиха слабо за пореден път и логично регистрираха пета загуба на първенството. Либерото Мария Филипова бе най-постоянна в изявите си в българския отбор.

В първия гейм в днешния двубой Белгия игра отлично в защита и заслужено спечели с 25:16 точки. Грешките при посрещането на нашите се увеличиха значително през втората част и домакинките с лекота взеха и този гейм с 25:19. Третият беше равностоен, а белгийките играха разконцентрирано и изпуснаха четири мачбола, с което позволиха на България да затвори частта с 32:30. Белгия се съсредоточи в последната част и отново без особени затруднения я затвори при 25:22, с което спечели срещата.

Полуфиналните двойки в надпреварата на Стария континент са Полша-Сърбия и Италия-Русия.