Българският национален отбор по волейбол за жени загуби от Сърбия с 0:3 (27:25, 25:12, 25:18) гейма в третия си мач от група "В" на Европейските игри в Баку, който се игра пред близо 3000 зрители. Поражението е второ за българките на Игрите след загубата в първия мач от Германия с 2:3 гейма.

Така с една победа и четири точки избраничките на селекционера Драган Нешич заемат четвърто място в групата.

Най-оспорвана и ключова за развитието на срещата се оказа първата част, в който българките отстъпиха с 25:27. Христина Русева беше най-резултатна за България с 11 точки. Капитанът Елица Василева добави 7 точки. Топреализатор в двубоя стана Бранкица Михайлович с 15 точки.

В другия мач от групата Германия победи Холандия с 3:0 (25:13, 25:23, 25:22) гейма. По-късно днес играят Русия и Хърватия./БТА