Мъжкият национален отбор по волейбол на България остана на второто място в крайното класиране на плейофна Група F на Европейското първенство по волейбол в Турция, след като загуби от Русия с 0-3 гейма (21:25, 23:25, 22:25).

Руснаците поведоха с 8:5 на първото техническо прекъсване, а на второто вече водеха с 16:12. Момчетата на Пранди намалиха отново разликата, но след като в мача се намеси съдията на срещата, Русия поведе с 20:18. Така "сборная" спечели първия гейм с 25:21 и поведе на България с 1-0 гейма.

Първото техническо на втория гейм дойде при 8:5 за Русия, а на второто играчите на Баньоли вече водеха с 16:11. „Сборная" имаше леки проблеми в края на втория гейм с българския тим, след като се стигна до 24:23, но в крайна сметка спечели гейма с 25:23 и поведе с 2-0 гейма.

Третата част започна равностойно, но съперниците на „трикольорите" поведоха с 9:6. Резултатът бе изравнен на 17:17, но след няколко предни точки, Русия грабна успеха в гейма с 25:22 и с това победи България с 3-0 гейма. Така България, Полша и Русия продължават на полуфиналите, като единствената неизвестна досега е кой ще бъде четвъртият полуфиналист.

Жребият за финалната четворка ще бъде теглен утре, като има вариант играчите на Пранди да срещнат отново Русия в битката за място на финала на шампионата в Турция.