Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи на Полша след петгеймова битка с 2:3 (22:25, 25:23, 22:25, 25:20, 12:15) във втората контрола между двата тима, която се игра в полския град Лодз. Така националките ни записаха две поражения при гостуването си на Дружина Полска след 1:3 гейма ден по-рано.

Волейболистките ни, водени от Иван Петков, показаха много повече възможности и увереност спрямо първата среща. В тайбрека играта беше равностойна, а резултатът вървеше точка за точка до 10:10. След това домакините се откъснаха и поведоха с 13:10. Нашите момичета не се отказаха и успяха да намалят пасива си до 12:13. Във важния момент обаче полякините надделяха с по-добър сервис и успеваемост в атака, като спечелиха тайбрека и крайната победа. С най-голям актив за България бе Гергана Димитрова с 18 точки, Мирослава Паскова завърши със 17 точки.

Приятелските срещи са част от подготовката на националките за Златната европейска лига, която стартира в края на месеца.