Българският национален отбор по волейбол за юноши до 19 години загуби с 2:3 гейма (25:16, 25:21, 20:25, 26:28, 12:15) срещу Куба в мача за деветото място на световното първенство в Аржентина.

В спор за 11-ата позиция на шампионата момчетата на Драган Иванов ще срещнат Франция.

Българските национали направиха перфектни първи два гейма, в които разпределителят Николай Манчев показа интелигентна игра, а Пламен Шекерджиев и Стефан Иванов демонстрираха таланта си на реализатори. В крайна сметка Иванов оглави листата за българския състав с 24 точки при три блокади и един ас, докато Шекерджиев беше втори с 19 точки при четири блокади и 15 завършени атаки.

Кубинците обаче имаха късмет, а и в следващите три гейма блесна талантът на Мигел Анхел Лопес. След започването на третата част разпределителят на кубинците Адриан Хойде подаваше по-трудните топки именно на Лопес, който беше безгрешен и завърши мача с абсолютен рекорд на световното първенство при 35 отбелязани точки.

Българите се отърсиха от удара в тайбрека и поведоха с 10:7, а после и с 12:10, но всичко се промени в мига, в който Лопес застана на сервис. Последваха два поредни аса и много трудна топка, която беше върната от посрещането и завършена от Давид Мадан. В крайна сметка кубинците не позволиха победата да им се изплъзне.

Шампионът на света ще бъде решен от двубой между Аржентина и Полша. Домакините на първенството надвиха Русия с 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:21, 15:11), докато Полша се наложи с 3:1 (18:25, 25:21, 25:20, 25:22) над отбора на Иран./БТА