Волейболистките на Белгия запазиха втората позиция в Група I преди последния ден от шампионата и надеждата за класиране в Топ 4 на Европейското първенство за жени под 20 години (5-17 август, София и Дъблин).

Белгийките спечелиха трудно много важната среща с Нидерландия – 3:2 (21-25, 22-25, 25-13,25-23,15-10). Двубоят се реши с тайбрек, а "лалетата" буквално изпуснаха победата, след като първо поведоха с 2:0, а след това водеха и в четвъртия гейм с 21:18.

Турция е сигурен полуфиналист, след като продължи отличната си серия и се поздрави с пета чиста победа – този път срещу Швеция – 3:0 (25-15, 25-11, 25-18). Южната ни съседка е без поражение в групата и само два загубени гейма, което дава сериозна заявка и за титлата в първенството. Двубоят продължи точно 1 час, а втори рефер бе българинът Атанас Върбанов.

След като турският тим си гарантира първата позиция в Група I, остана въпросителна за втората позиция. Българският отбор също има шанс за нея. Класирането ни зависи от развоя на мача между Хърватия и Белгия. Сблъсъкът е първи от програмата на последния Ден 7 от груповата фаза. Началото му е 12:30 ч. При успех на хърватските волейболистки България трябва да гони задължителна победа на Турция, за да намери място във Финалната четворка, на която София ще е домакин със зала „Христо Ботев" (16-17 август). Нашият мач е последен в програмата за вторник и ще започне в 20:00 ч.

ПРОГРАМА – Ден 7 – 13 август - зала "Христо Ботев":

12:30 ч. Хърватия – Белгия
15:00 ч. Нидерландия - Испания
17:30 ч. Словения - Швеция
20:00 ч. Турция - БЪЛГАРИЯ