Националният отбор на България за жени до 17 години завърши на шестата позиция в крайното класиране на Европейското първенство по волейбол в Чехия.
Воденият от Диян Боюклиев тим загуби от Полша с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) за 70 минути в срещата за петото място в Храдец Кралове.

Въпреки че завършиха с неуспех в последната битка, националките изпълниха една от основните си задачи - класиране на Световното първенство догодина. Регламентът предвижда квоти за Мондиал 2023 да вземат първите шест тима от Евроволей.

Българските националки имаха своите шансове в първата част, но не съумяха да ги оползотворят. Нашите тръгнаха силно, като поведоха с 8:4. Те диктуваха играта до средата на гейма, след което Полша направи пълен обрат и поведе с 1:0. В следващите два гейма "Дружина полска" контролираше играта. Втората част започна с 6:1, което сломи българките и противникът нямаше проблеми за 2:0. В третата част Полша отново не позволи изненади и затвори мача с 3:0 за 75 минути игра.

Най-резултатна за България беше Ива Дудова с 13 точки. С 10 точки приключи Дияна Борисова. За Полша Зофия Бжоза записа 11 точки.

В мача за седмото място Нидерландия надигра Словения с 3:0 (25:12, 25:22, 25:20).

За титлата на Евроволей 2022 ще се борят Италия и Турция, а двубоят е от 19:00 часа. За бронзовите медали един срещу друг се изправят Германия и Сърбия в 16:30 часа.