Женският национален отбор на България спечели Световното Гран При по волейбол за жени, трета дивизия, което се проведе в град Самоков.

Възпитаничките на Владимир Кузюткин победиха на финала Чехия с 3:0 (25:16, 25:13, 25:17) гейма след 69 минути игра. Така българките ще се изкачат във втора дивизия на турнира от следващия сезон.

Сред зрителите на двубоя в Самоков беше и министърът на младежта и спорта в служебното правителство Евгения Раданова.
Владимир Кузюткин започна в състав Диана Ненова, Емилия Николова, Страшимира Филипова, Христина Русева, Добриана Рабаджиева, Елица Василева и либеро Ивелина Монова.

Българките нямаха никакви проблеми в мача. Те доминираха изцяло и водеха убедително в резултата във всичките три части. За България се отличи Добриана Рабаджиева с 16 точки. По 9 точки добавиха Христина Русева и Страшимира Филипова. За Чехия с 13 точки завърши Анета Хавличкова.

В спора за третото място по-рано днес Хърватия победи Казахстан с 3:0 (25:20, 25:22, 25:17) гейма. /БТА