България надигра категорично Куба в мач от група С на Световната волейболна лига. След като вчера националите ни трудно победиха след тайбрек, днес домакините бяха безапелационни и спечелиха с 3:0 гейма.

Наставникът на България Силвано Пранди направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с вчерашния мач. На мястото на Светозар Иванов игра започна Красимир Гайдарски. Той заложи в началото на мача на Христо Цветанов, Андрей Жеков, Красимир Гайдарски, Матей Казийски, Владимир Николов, Мартин Пенев и либеро Теодор Салпаров.

Гостите започнаха по-добре срещата и успяха да поведат с 3:1. Домакините изравниха резултата при 4 равни, а след три поредни изравнявания при първото техническо прекъсване те водеха с 8:7. След три изравнявания, последното при 10:10, националите ни поведоха с 3 точки при 13:10. При второто техническо прекъсване авансът им бе 3 точки - 16:13. Играчите на Куба обаче успяха да изравнят при 18:18. Последваха още две изравнявания в резултата, след което с отлични прояви на Казийски и Николов в атака, България поведе с 22:20. До края на частта националите ни нямаха проблеми и взеха гейма с 25:22.

Вторият гейм започна много равностойно и нито един от двата отбора не успя да вземе преднина. След четири поредни изравнявания домакините поведоха с 6:4. При първото техническо прекъсване те водеха с 8:6. Гостите успяха да изравнят резултата при 9:9. Последваха още две изравнявания в резултата, но домакините успяха отново да дръпнат в резултата с 13:11. Кубинците обаче успяха не само да изравнят при 13 равни, но и да поведат с 15:13. При второто техническо прекъсване гостите водеха с 16:15. Подкрепяни от вярната си публика и с отлична игра в отбрана и в атака националите ни не само изравниха резултата, но и успяха да поведат с 3 точки - 19:16. Домакините безпроблемно затвориха гейма с 25:21.

Третата част започна оспорвано, а резултатът се движеше точка за точка до 3:3. След това домакините успяха да поведат в резултата с 5:3. Кубинците изравниха при 7:7, но първото техническо прекъсване бе с точка аванс за българите - 8:7. След две изравнявания в резултата България благодарение на страхотната си блокада реализира 5 поредни точки и успя да поведе в резултата с 14:9. При второто техническо прекъсване авансът на домакините бе 5 точки - 16:11. България поддържаше аванса си до 20:15, но позволи на кубинците не само да намалят пасива си, но и да изравнят при 21:21. Независимо от това домакините показаха характер и взеха гейма с 25:21 и съответно мача с 3:0 гейма.

Последните два мача на България са в петък и събота следващата седмица срещу Русия във Варна.