Националният отбор на България по волейбол за жени под 18 години спечели и трите си контроли срещу Италия, които са част от подготовката за предстоящите първенства – Балканско (18-22 юни) и Европейско (1-13 юли). Тимът, воден от селекционера Антонина Зетова, пътува до Апенините за проверките срещу европейския шампион във възрастта за миналата година.

В рамките на три последователни дни – между 8-и и 10-и, младите "лъвици" изиграха три приятелски мача. В първите два българският отбор се наложи след тайбрек - 3:2, а днес проверката завърши при резултат 4:1, след като двата щаба прецениха да изиграят един допълнителен гейм, спечелен отново от нас.

И в трите проверки нашите момичета имаха по-добри показатели от своя съперник, като само във втория мач съвсем леко отстъпиха в процентите на атака. Постоянство и високо ниво през цялото време демонстрираха посрещачките Калина Венева и Вяра Парапунова.

След седмица България ще участва на Балкандиата в Тирана, Албания.