България допусна петата си поредна загуба в Световната лига по волейбол 2016. На турнира в Белград избраниците на селекционера Пламен Константинов паднаха с 1:3 (18:25, 25:21, 19:25, 23:25) срещу домакините от Сърбия. До момента "трикольорите" имат пет поражения в пет двубоя от комерсиалния турнир.

В началото на първата част домакините поведоха с 5:1 и 18:13, задържайки аванси до самия край. Сърбия взе аванс след 25:18, но във втория гейм българите успяха да се върнат в двубоя.

"Лъвовете" имаха преднина от 8:3 при първата техническа пауза, при второто задължително прекъсване водеха с две точки. България направи резултата 1:1 след 25:21 в своя полза след отлична атака на Цветан Соколов.

Третата част беше равностойна до втората техническа пауза, при която Сърбия водеше с 16:13. До края на гейма българите спечелиха само още шест точки и домакините поведоха с 2:1 след 25:19.

В големи периоди от четвъртата част също преобладаваха равностойните изяви на съперниците, но в края сръбският тим, воден от треньора Никола Гърбич, успя да дръпне с 22:19, което беше достатъчно за крайната победа с 25:23 и 3:1.

Най-резултатен за "трикольорите" отново беше нападателят Цветан Соколов с 21 точки, а съотборникът му Тодор Скримов добави още 12 точки. Урош Ковачевич реализира 18 точки за състава на Сърбия.

В събота следобед България ще играе срещу Бразилия в последния си мач от турнира в сръбската столица.

съставът на България: Георги Сеганов 2 точки, Цветан Соколов 21, Николай Пенчев 8, Тодор Скримов 12, Светослав Гоцев 8, Виктор Йосифов 5 Владислав Иванов-либеро (Бранимир Грозданов, Любомир Агонцев, Методи Ананиев, Мирослав Градинаров 1)./БТА