България победи Япония с 3:0 гейма (25:14, 25:17, 25:19 ) във втория си мач от втория уикенд на Световната волейболна лига. След успеха с 3:1 гейма снощи, родните играчи показват много по-мобилизирана, успешна и концентрирана игра.

Радостин Стойчев не направи никаква промяна в стартовата си шестица по подобие на срещата вчера, той пусна като титуляри Жеков, Цветанов, Тодоров, Казийски, Алексиев, Николов и либеро Иванов.

България влезе в мача много по-убедително в двубоя, въпреки че и двата тима сгрешиха началните си сервиси. Чрез Матей Казийски дръпнахме с 3:1, но гостите от Япония ни изравниха при 3:3. След серия от равенства, противниците успяха за първи път да поведат при 5:6 и 6:7. Три поредни страхотни изяви и точки на Христо Цветанов върнаха водачеството ни и взехме първото техническо прекъсване при 8:7. Теодор Тодоров продължи с блокадите за 9:7. Противникова грешка ни донесе 10-тата точка, което накара Уета до поиска прекъсване. Казийски реализира за 11:7 с блокада, която бе последвана от отлична атака на Алексиев и нова на Матей за 13:8. Теодор Тодоров бе автор 15-тата родна точка срещу 9 за японците. Второто техническо прекъсване го взехме със седем точки аванс - 16:9. След паузата Тодор Алексиев бе безкомпромисен за 17:10, и ас на Тодоров за 18:10. Нова грешка от начален удар пък на съперника ни позволи да поведем с 19:11 и 20:11. Разпределителят ни Андрей Жеков блокира японска атака за 21:11. Официален дебют за България направи Костадин Гаджанов при 21:12. Алексиев се разписа за 22:13, след това Владо Николов атакува за 22:13. Лесно затворихме гейма при 25:14 и поведохме с 1:0 гейма.

След пасив чрез Алексиев поведохме с 3:2 и 4:3 във втория гейм. Първото техническо прекъсване бе за нас при 8:4,а след това Казийски реализира за 9:4 и Уета взе почивка. При 12:7 Пенчев замени временно Матей, а Тодоров направи 13:8. Японците се разиграха и намалиха пасива си на 3 точки (14:11). Алексиев отново бе реализатор за 15:11, а второто техническо прекъсване бе при 16:12. Казийски ни изведе до 17:13, след което Япония успя да спечели последвалото продължително разиграване, при което на три пъти успяваха самопожертвователно да се защитят. Ямамото сгреши сервис за 21:16, Томимацу и той сбърка за 22:16, а Владо Николов заби ас за 23:16, Георги Братоев също се появи в игра, а Жеков пусна топката в противниковото поле за първия ни гейм-бол при 24:16, а взехме частта при 25:17и така дръпнахме с 2:0.

Владо Николов майсторски пусна топката зад тройната очакваща го блокада да 2:1 точки при старта на третия гейм. Христо Цветанов не остави шанс на японците и реализира за 6:3. Атака в аут на съперника позволи на тима на Стойчев да поведе при първото техническо прекъсване с 8:4. Капитанът по правата направи 9:6, а Жеков направи 10:6. Блокада на Николов ни изведе до 15:9, а второто техническо прекъсване бе за нас при 16:10. Перфектна бе блокадата на Жеков за 17:10, след което японският наставник Уета поиска нова почивка. Тодор Алексиев пък реализира за 18:10, след което Пенчев направи блокада за 19:11. Селен сервис изпълни Пенчев при 22:15, но японската атака е успешна за 22:16. След четири неуспешни опита, България спечели мача с 25:19 точки и 3:0 гейма.