България претърпя тежка загуба с 0:3 (21:25, 27:29, 24:26) гейма от Русия в мач от 6-ия кръг на Световната волейболна лига, който се игра във Варна.

Така националният ни тим се прости с минималните си надежди за участие на финалите в Белград.

Утре двата тима излизат отново един срещу друг в 17:30 часа отново в зала „Конгресна” във Варна.

"Сборная" надви "трикольорите" в отделните части с 21:25, 27:29, 24:26. Българите започнаха прекрасно мача и поведоха на първото техническо прекъсване с 8:4. Руснаците намалиха резултата, но в крайна сметка на втората пауза отново водеха момчетата на Силвано Пранди - 16:14. Тогава, при 20:20, Русия заигра по-стабилно при посрещането и на мрежата, поведе в резултата и спечели първия гейм с 21:25.

Вторият гейм започнах точка за точка, но на първото прекъсване водеше отново България - 8:7. "Трикольорите" водеха в резултата и на второто техническо прекъсване - 16:14. Италианският наставник на гостите Даниеле Баньоли направи няколко смени и неговия тим успя да поведе с 22:24. Когато се очакваше, че руснаците ще затворят лесно гейма, българите се мобилизираха и изравниха на 27:27. В крайна сметка, "сборная" показа класа, затвори втория гейм с 27:29 и поведе с 0-2 гейма на България.

Третият гейм започна по така познатия начин. Нашите играчи показаха голяма мотивация и поведоха с 5:2. Стигна се до 14-12 за нашия национален отбор, а на втората пауза резултатът бе за 16:14 за "трикольорите". Руснаците изравниха на 16:16, след това се стигна до 19:19 и респективно до 23:23. В крайна сметка, Русия спечели гейма с 24:26 и мача с 0-3 гейма. Утре е втората среща между националните отбори на България и Русия във Варна.

България - Русия - 0:3 (21:25, 27:29, 24:26)

България: Христо Цветанов 4 точки, Андрей Жеков 2, Красимир Гайдарски 3, Матей Казийски 17, Владимир Николов 8, Пламен Константинов, Теодор Салпаров-либеро (Методи Ананиев 1, Цветан Соколов, Светозар Иванов 4, Тодор Алексиев)

Русия: Сергей Гранкин 3, Сергей Тетюхин 17, Юри Бережко 2, Александър Волков 4, Максим Михайлов 17, Алексей Кулешов, Алексей Вербов-либеро (Алексей Казаков 7, Семьон Полтавский 3, Евгений Сивожелез 7)