Испания победи България в предпоследен мач от Група A на женската Европейска лига с 3:2 (22:25, 25:20, 14:25, 25:14, 15:8) гейма и запази шансовете си за място във Финалната четворка на състезанието.

В игра след дълго отсъствие като титулярка за България се появи Страшимира Филипова. България водеше през първия гейм, който спечели с 25:22, но във втория отстъпи с 20:25. В третия гейм нямаше никаква интрига.

България поведе с 16:8 и спечели с 25:14, но със същия резултат загуби четвъртата част. В тайбрека домакините спечелиха с 15:8. Топреализаторка на срещата стана Ева Янева, която завърши с 22 точки (19 атаки, 3 блокади).

Утре вечер от 20.00 българско време е последният двубой в Група A. Той е решаващ за участието на Испания или България във Финалите на Европейската лига в Кайсери (Турция) след две седмици, като право за класиране напред ще получи само победителят от този мач.