Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби с 1:3 (22:25, 13:25, 24:26, 25:21) от Полша в тренировъчен мач в третия ден от гостуването си в град Белхатов.

За разлика от предишните две контролни срещи, този път като титуляр за България игра Валентин Братоев на мястото на Тодор Алексиев. Той направи силен мач и стана топреализатор с 13 точки. Алексиев замени Матей Казийски в четвъртия гейм и успя да отбележи 10 точки при 77 процента успеваемост в нападение.

Посрещането и на двата отбора беше на много ниско равнище, но поляците се възползваха със 7 аса в мача срещу само 3 за България.

Първата приятелска среща между България и Полша завърши с победа 3:0 в полза на възпитаниците на Силвано Пранди, а във втората поляците спечелиха с 3:2.

Следващата седмица България ще играе контролни мачове с Турция във Варна.