Отборът на България зае осмо място на Европейското първенство по волейбол за жени. В последната си среща от група "Е" възпитаничките на треньора Драган Нешич загубиха от тима на домакина Полша с 1:3 гейма (25:18, 20:25, 21:25, 23:25).

Така българските волейболистки останаха на четвърто място в тази група и са осми в крайното подреждане.

Българките започнаха чудесно, като взеха първи гейм с 25:18 точки. Във втория обаче отстъпиха с 20:25.

Решаващ за крайния изход на двубоя бе третият гейм. В него българските волейболистки водеха с няколко точки, но отново отстъпиха този път с 21:25.

В четвъртия гейм българките поведоха в началото, но по-късно отново бяха застигнати и задминати в резултата. В крайна сметка полякините спечелиха с 25:23 точки, а с това и мача с 3:1 гейма.

Така Полша зае второто място в тази група и се класира за полуфиналите. Другите три отбора полуфиналисти са Холандия, Италия и Германия.