Националният отбор по волейбол за мъже спечели тренировъчната двустранна игра срещу Русия, която се проведе в Двореца на културата и спорта във Варна.

Българите се наложиха над победителя в дебютното издание на Лигата на нациите с 3:2 (23:25, 25:23, 21:25, 25:16, 15:7) за 1:58 часа.

Селекционерите на двата тима Пламен Константинов и Сергей Шляпников дадоха възможност за изява на почти всички свои състезатели.

Най-резултатен за България стана Мирослав Градинаров с 15 точки. 11 добави центърът Алекс Грозданов, а по 10 отбелязаха Николай Пенчев и Николай Николов.

За гостите трима играчи реализираха по 11 точки - Илия Власов, Антон Карпухов и Алексей Родичев.

В четвъртък България и Русия отново ще проведат тренировъчна игра. Съвместните занимания са част подготовката на двата отбора за Световното първенство, което започва на 9 септември.

За първи път от 48 години страната ни ще бъде домакин на най-големия волейболен форум заедно с Италия.