Българският национален отбор по волейбол се класира и на теория за финалите на Световната лига, след като взе седма поредна победа в тазгодишното издание на надпреварата. Момчетата на Мартин Стоев победиха Китай с 3:0 гейма (25:23, 26:24, 25:18) като гост.

България е лидер в група Д, следвана от домакина на финалите Полша, и дори да загуби оставащите си срещи, нашият тим не може да изпусне мястото си в Катовице от 11 до 15 юли.

Първите два гейма преминаха при доста изравнени сили, но въпреки това с успешен финален тласък българският тим надделя първо с 25:23, а след това с 26:24. „Трикольорите” водеха и на шестте технически прекъсвания в мача, като най-убедителни бяха в последния гейм, който взеха с 25:18.

Най-резултатен за България бе Владо Николов с 12 точки, а Николай Николов завърши с девет.

Утре, от 10 часа българско време, "трикольорите" играят и втората си среща с Китай в Ченду.

Последните четири мача на България от група Д са срещу Полша, на 23 и 24 юни във Варна, и на 29 и 30 юни в Катовице.

Статистика

България: Цветанов 4, Жеков 5, Казийски 7, Н.Николов 9, Ананиев 7, В.Николов 12, Салпаров – либеро (Гайдарски 1, Стойков 1, Алексиев 3, Александров 1, Зарев)

Китай: Чуи Ксиаодонг 4, Чуи Джанджун 4, Шен Кионг 8, Джанг Фудонг, Фанг Яингчао 10, Ю Давей 7, Рен Ки – либеро (Жонг 6, Сонг 1, Юан, Гуо 2, Ли 2)