България ще играе срещу Германия четвъртфиналния си мач по волейбол за мъже утре в 23,30 часа. Това ще бъде седми мач между двата тима от месец май досега.

Късно снощи „бундестимът“ загуби от Бразилия с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25). За „селесао“ играха почти всички от играчите, включително и Джиба. Най-резултатен беше Сааткамп с 10 точки. За немците пък Андрае и Шопс постигнаха съответно 14 и 12 точки, Грозер не игра

Вече са ясни съперниците на четвъртфиналите и програмата. Ако България успее да бие тима на Витал Хейнен при поредния двубой на тези два отбора, момчетата на Найден Найденов ще спорят на полуфинал във Лондон срещу победителя от мача Полша – Русия.

Олимпийският шампион САЩ ще играе на четвъртфинал срещу Италия и при успех ще защитава титлата си на полуфинал срещу победителя от двойката Бразилия – Аржентина.