Балтич махна капитанката на България Ева Янева от отбора
Балтич махна капитанката на България Ева Янева от отбора
Капитанът на България Ева Янева бе отстранена от националния отбор волейбол жени. Чаровната състезателка, която последната година игра в Русия, не се е явила цяла седмица на подготовката на тима ни за Европейското първенство, като това е един от мотивите селекционерът Драгутин Балтич да я отстрани от разширения състав, който е на подготовка в Правец.

Ето официалната информация от Българска федерация волейбол:

Днес 03.08.2011 (сряда) по предложение на спортно-техническия щаб на национален отбор (жени) от разширения състав на отбора бе отстранена Ева Янева. Изпълнителния комитет на Управителния съвет на БФВ се запозна с мотивите на треньорското ръководство и се съгласи състезателката да бъде извадена от състава, който се подготвя за предстоящото Европейско първенство.

„За наше учудване вече 7-и ден Ева не се е явила в лагера на отбора, който се провежда в Правец”, заяви старши треньора на женското направление Драгутин Балтич и допълни, че за това нейно неявяване не са посочени уважителни причини, нито пред него, нито пред Федерацията. „Не мога да толерирам повече подобно поведение, което се отразява и на останалите момичета”, завърши Балтич.