"За нас бе удоволствие да сме част от това шоу", обяви капитанът на българския национален отбор Тодор Алексиев след страхотния обрат над Полша на Европейското първенство по волейбол.

Въпреки френетичната подкрепа за домакините в зала "Ерго" в Гданск, българските волейболисти показаха характер и успяха да обърнат резултата от изоставане 0-2, за да се класират за четвъртфиналите на шампионата. "Искам да благодаря на Полша за този страхотен мач с феноменална атмосфера. За нас бе удоволствие да сме част от това шоу. Сега трябва да се приготвим за следващия ни мач, който отново ще бъде една голяма битка", каза Алексиев след срещата. На четвъртфиналите България ще се изправи срещу Германия тази вечер от 21:00 часа българско време. В груповата фаза германците ни победиха с 3-2. /БГНЕС