Българският национален отбор по волейбол победи Аржентина с 3:0 гейма (25:19, 25:18, 25:13) във втория си мач извън дома в Световната лига и записа шести пореден успех. Така, без поражение до момента, момчетата на Мартин Стоев са сигурни участници на финалите на Световната лига от 11 до 15 юли в Полша. България е на първо място в групата, като задмина Полша.

Двубоят се различаваше коренно от снощния и премина под тоталното превъзходство на българския тим само за 64 минути. Снощи момчетата на Мартин Стоев победиха с 3:2 гейма съперника си в негостоприемния Сан Хуан.

Селекционерът Стоев успя да пусне в игра всичките си налични волейболисти, които не го разочароваха и показаха силен сервис и безгрешен блок.

Най-резултатен за „трикольорите” бе Владо Николов с 17 точки, Н.Николов завърши с девет.

Следващите срещи на България са в Китай на 16 и 17 юни.

Статистика

България: Цветанов 2, Жеков 2, Казийски 8, Н.Николов 9, В.Николов 17, Алексиев 4, Салпаров – либеро (Гайдарски 3, Ананиев 5, Стойков 2, В.Александров 1, Зарев)

Аржентина: Шолтис 6, Де Секо 3, Консина 4, Ашчемачер 5, Джакета 3, Ернандес 4, Меана – либеро (Степаненко 1, Чавес 1, Окампо 1)