Българският национален отбор по волейбол ще излезе утре във финала на световното първенство във Филипините срещу Италия с мисия за титла и чек на стойност 1 милион долара. Победителят в решителния сблъсък ще прибере рекордната сума, докато загубилият финалист ще получи 500 000 долара. Бронзовият медалист от турнира ще си тръгне с 250 000.
Финалът ще се излъчва на живо по NOVA и MAX Sport 2. Правата за излъчване са предоставени безвъзмездно от А1 България и MAX Sport.
Финансови бонуси са предвидени и за индивидуалните призове. Най-полезният състезател на Мондиала ще прибере 100 000 долара, а лидерите в различните класации ще бъдат наградени с по 50 000 долара. Националният отбор и Българската волейболна федерация са подкрепени и от генералния си спонсор efbet.
С големи шансове за индивидуални отличия е Александър Николов, който води при реализаторите и нападателите. Капитанът Александър Грозданов е лидер сред блокировачите, а младият разпределител Симеон Николов, едва на 18 години, е втори в подреждането на своя пост.