Легендата Димитър Златанов донесе късмет на сина си Христо и видя как той с тима си Копра Пиаченца не само обърна шампиона Тренто, победи с 3:2 гейма, но и поведе в серията за златото на Италия.

Тренто падна от Пиаченца с 2:3 гейма (25:22, 13:25, 25:19, 23:25, 9:15) в своята зала пред 4600 зрители в третата среща от финалната серия от шампионата на Италия. Така Златанов и компания поведоха с 2:1 победи и от златото ги дели един успех, като следващата среща те са домакини на 13 май от 21:30 часа българско време.

Пиаченца завърши на пето място в редовния сезон на Серия А, миналата година бе излъган именно от Тренто с 2:1 победи във финала. Христо Златанов и съотборници успяха при 1:2 гейма и 23:23 да доведат развоя на мача до тойбрек, в който влязоха добре (8:4 на прекъсването), да имат мач-бол при 14:8, Казийски обаче се разписа, но Пиаченца затвори мача при 15:9 след точка на Михаел Рак.

За най-полезен в срещата бе определен Леонел Маршал след 22 точки. Златанов завърши с 18. За Тренто Матей Казийски постигна 17 точки, а по 16 реализираха Винярски и Висото. Красимир Стефанов влезе като резерва във втория гейм и постигна 1 атака. Статистиката показва, че Тренто отстъпва в отделните елементи на Пиаченца: асове 4:6, блокади 6:11, грешки 16:11.

Димитър Златанов замина специално със съпругата си за Тренто, за да помогне от трибуните на сина си, а ще присъства и на мача в сряда в Пиаченца, когато синът му има шанс на стане шампион на Италия. Евентуален пети мач ще бъде на 17 май, като тогава Радостин Стойчев и еврошампиона Тренто е домакин.