Боян Йорданов и Андрей Жеков с Патра запазиха трето място в гръцкото волейболно първенство, и така продължават да са на позицията пред Ираклис на Пламен Константинов в класирането. Тази вечер и двата тима с български национали записа победи с 3:0 гейма в 13-тия кръг на шампионата.

Възстановеният след грип Андрей Жеков започна като титуляр за успеха на Патра над осмия Финикас Сиру с 3:0 гейма (28:26, 25:19, 25:23). Разпределителят ни реализира 2 точки – една от блокада и една от атака. За 79 минути игра Боян Йорданов пък се отчете с 20 точки (1ас, 63% атака, 2 блокади).

След четири поредни загуби най-накрая шампионът Ираклис прекъсна негативната си серия и взе първа победа в Гърция от 26 ноември досега. Солунчани биха като гости шестия Милон с 3:0 гейма (25:18, 25:22, 25:23). За 80 минути на полето Пламен Константинов записа 4 точки (75% посрещане). Като резерва влезе и българинът с гръцки паспорт Теодор Баев, който направи 2 точки – 1 ас и 1 атака. Гибона пак бе титуляр за Ираклис, тъй като Андрей Краварик не игра.

Лидер в Гърция остава Панатинайкос с 12 победи и 1 загуба. Второто място е за Олимпиакос с един успех по-малко. Патра на Боян и Андрей са на трета позиция с актив 10:3. С мач по-малко Ираклис на Гибона и Баев е на четвърто място с 8 победи и 4 поражения по момента.

В индивидуалните класации Боян Йорданов е №2 при най-добрите изпълнители на сервис, като има 24 аса, толкова има и първият Педро Азена от Финикас. Жекав е на шесто място в това подреждане с 19 директни точки от сервис, а Пламен Константинов е 13-ти с 15 аса.