Изненади предложи 15-ят кръг от гръцкото волейболно първенство.

След успеха над Ираклис в Солун и загубата от Динамо Транс Казан от Шампионсакта лига, Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски претърпяха поражение като домакини от Ламия с 1:3 гейма (20:25, 27:25, 22:25, 25:27). Боян се отчете с 19 точки, а Краси с 12. Това поражение бе трето за тима от началото на сезона и остава трети в класирането с 12 победи.

Пламен Константинов получи почивки и не игра за Ираклис при успеха над последния в класирането Милон с 3:0 (25:21, 26:24, 25:20). Гибона изнесе соло спектакъл при победата над Куньо от Шампионската лига в сряда и сега заслужено му бе дадена почивка от шведа Андреа Кристиансон. Настоящите шампиони и носители на Суперкупата остават втори в подреждането с 13 победи и 2 загуби. Първи е Панатинайкос с актив 14:1.

Националният разпределител Андрей Жеков пак бе на висота за своя тим Патра и завърши с 4 точки (2аса) при деветия успех в първенството. Тимът на плеймейкъра ни би Етникос с 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:15) и заема шесто място.

В сряда Гибона и Ираклис гостуват на Кан във Франция, а Йорданов и Гайдарски с Олимпиакос приемат немския Фридрисхафен, който е настоящ шампион от Шампионската лига.