Най-добрата българска волейболистка за последното десетилетие Антонина Зетова взе важна победа на финала на италианската Серия А1 при дамите. Тони снощи се наложи като гост с тима си Деспар Перуджа над Монтескиаво Йези на Нели Маринова-Нешич и Илиана Петкова с 3:2 гейма (25:23, 15:25, 25:21, 22:25, 15:13). Пред 3000 зрители в зала „Триколи” в първия мач от финалите Зетова поведе с 1:0 победи след час и 58 минути игра преди второто българско дерби на 10-ти юни в Перуджа.

Зетова реализира 19 точки за успеха, а 25 добави Франциа. За Йези новият помощник треньор на националния ни отбор Нели Маронова – Нешич завърши с 3, Илиана Петкова с 8 точки, а Тогут взе 20 точки. Първият гейм започна с две отлични блокади на Зетова, а нейно дело бе и последната точка в частта за 25:23.

След размяна на по два гейма, тайбрекът започна с ас на Маринова, а домакините поведоха с 4:2. Изравняването дойде при 5:5, родната разпределителка обаче сгреши от сервис, а Зетова е компания взеха прекъсването с две точки аванс – 8:6, Тони направи резултата 13:12 и на нея се падна честта да затвори мача след 15:13.

Статистика:

Монтескиаво Йези: Нели Маринова – Нешич 3, Риниери 21,Илиана Петкова 8, Тогут 20, Жакуелине 11, Боун 18, Зилио – либеро (Села 4, Калони).

Деспар Перуджа: Тони Зетова 19, Дел Коре 10, Джиоли 6, Фофао 1, Фпанциа 25, Валевска 11, Арканджели – либеро (Сассо).