Най-добрата българска волейболистка за последното десетилетие Антонина Зетова поведе своя тим Деспар Перуджа към пореден финал в италианската Серия А1 при дамите. Тони отбеляза 20 точки и бе определена за най-добра на игрището за втората победа с 3:1 гейма (22:25, 25:21, 25:17, 25:19) над Асистел Новара в полуфиналната серия. Перуджа вече води с 2 - 0 успеха и е на крачка от мача за златото.

Снощи пред 2500 зрители като домакини Зетова и компания, водени от Масимо Барболини пак се наложиха над лидерките от редовния сезон и чакат третата среща на 27 май в Новара.

Тони Зетова и на път да направи поредния си златен и успешен сезон, след като по-рано през годината триумфира в Купата на Италия и вдигна трофея от турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация. През сезона Перуджа бе 5-ти в подреждането.

В другата полуфинална двойка пак българките доказват класата си.

Новият помощник треньор на националния ни отбор Нели Маринова – Нешич и Илиана Петкова с екипа на Монтескиаво Йези са на крачка от финала, след като водят с 2 – 0 победи на Скаволини Песаро. Снощи като гости след 103 минути волейболистките на Йези, който завършиха на втора позиция в редовния сезон, победиха с 3:1 гейма (25:19, 22:25, 25:21, 25:18). Нели Маринова записа 2 точки, а Петкова – 8. Третият мач от серията е на 27 май.