Уникална драма бе волейболното дерби в Гърция снощи между грандовете Панатинайкос и Ираклис.
Зелените биха с 3:1 гейма (25:19, 25:22, 23:25, 27:25) за 105 минути след тенденциозно съдийство и не позволиха на носителите на суперкупата да играят нормално.

Капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов реализира 14 точки (3 аса и 80% посрещане), но в действителност имаше поне още 6. Медиите в Гърция днес изключително пълно отразяват и описват неправилните съдийски отсъждания. Не липсват и заглавия като „Заклаха Ираклис”.

„Един от президентите ни дори слезе на полето и атакува рефер. Свириха ни чисти топки вътре в аут. Порязаха ни очевидно”, коментира Гибона.

Това бе първа загуба в гръцкия шампионат за Константинов и компания, с което остават на второто място в класирането след 8-ия кръг. Лидери и непобедени до момента са именно Панатинайкос със 8 от 8.

На третото място е Олимпиакос на Боян Йорданов и Красимир Гайдарски с 6 успеха и 2 загуби.
Снощи именно този тим победи в българското дерби Патра с 3:1 (25:17, 25:27, 25:22, 25:21) като гост.

Боян се отчете с традиционните 19 точки (3 аса), а Краси добави 7 за 101 минути ни полето. За Патра националният ни разпределител Андрей Жеков бе на ниво и завърши с 4 точки. Тимът му е на пета позиция в шампионата.